TÜRK-İŞ, HAK-İŞ VE DİSK ASGARİ ÜCRET İÇİN BULUŞTU
Haber
19 Kasım 2021 - Cuma 17:25 Bu haber 282 kez okundu
 
TÜRK-İŞ, HAK-İŞ VE DİSK ASGARİ ÜCRET İÇİN BULUŞTU
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, 2022’de geçerli olacak asgari ücretle ilgili görüş alışverişinde bulunmak için bir araya geldi.
Ekonomi Haberi
TÜRK-İŞ, HAK-İŞ VE DİSK ASGARİ ÜCRET İÇİN BULUŞTU

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın çağrısı üzerine Türk-İş Genel Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Türk-İş Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat katıldı. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda genel başkanlar, 2022’de geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi sürecinde izlenecek yol haritasını görüşerek bu süreçte temel alınacak ilkeler konusunda teknik düzeyde çalışmalar yapılmasını kararlaştırdı.

 

İLK TOPLANTI ARALIKIN İLK HAFTASI

 

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022’de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmalarına aralık ayının ilk haftasında başlayacak, işçi tarafını Türk-İş’in, işveren tarafını Türkiye işveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK)’nun temsil ettiği Komisyon, aralık ayı sonuna kadar yapacağı dört toplantıyla yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamını belirleyecek. Asgari ücret mevcutta brüt 4 bin 203 lira 56 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak uygulanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRK-İŞ,, HAK-İŞ, VE, DİSK, ASGARİ, ÜCRET, İÇİN, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı