The Ekonomis'ten sonra Alman Stern dergisi köpeği diş gösterdi
Haber
26 Ocak 2023 - Perşembe 14:21 Bu haber 560 kez okundu
 
The Ekonomis'ten sonra Alman Stern dergisi köpeği diş gösterdi
The Economist'in ardından Alman Stern dergisi de Türkiye'de gerçekleşecek seçimle ilgili hazırladığı analizde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak "Kundakçı Erdoğan (Erdogan Brandstifter)" manşetini attı.
Dünya Haberi
The Ekonomis'ten sonra Alman Stern dergisi  köpeği diş gösterdi

İngiliz The Economist dergisinin ardından şimdi de Alman Stern dergisi tepki çeken bir kapak ile okurlarının karşısına çıktı.

Alman dergisi, Türkiye'de gerçekleşecek seçimle ilgili hazırladığı analizde çirkin ifadeler kullandı.

 

 

"Kundakçı Erdoğan (Erdogan Brandstifter)" kapağı ile okurlarının karşısına çıkan Stern, "Erdoğan iktidarda kalabilmek için vicdansızca çatışmalar çıkarıyor: Kendi ülkesinde, Suriye'de ve ayrıca Almanya'da" başlıklı bir yazı yayımladı.

Erdoğan'ın uluslararası sahnede boy gösterdiğini belirten Stern dergisi, "...ama evinde güç için amansızca savaşması gerekiyor" yorumunda bulundu.

 

 

"Erdoğan, Ukrayna'dan Suriye'ye birçok ipi elinde tutuyor ve gücünü kullanıyor" diyen Alman dergisi yazıda şu ifadelere yer verdi:

"Erdoğan bir seçim yenilgisini kabul eder mi? Partisi ortağı MHP askeriye ve emniyet güçlerine öylesine yerleşmiş durumda ki, kimi uzmanlar onun halkın aksi yöndeki tercihine rağmen iktidarda kalabileceğine dair spekülasyonlar yapıyor."

NE OLMUŞTU? 

İngiltere merkezli medya kuruluşu The Economist, geçen hafta yayınladığı kapağında, "Türkiye diktatörlüğün eşiğinde" manşetini atmış, Ay'ın içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın silüetini yerleştirmişti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: The, Ekonomis'ten, sonra, Alman, Stern, dergisi, , köpeği, diş, gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı