BALIKESİR’DE 25 BİN EYT BAŞVURUSU
Haber
16 Mart 2023 - Perşembe 11:46 Bu haber 1708 kez okundu
 
BALIKESİR’DE 25 BİN EYT BAŞVURUSU
Sosyal Güvenlik Kurumu Balıkesir İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat 3 Mart tarihinde başlayan EYT müracaatlarının 25 bine yaklaştığını bildirdi. Polat kurum olarak yapılan başvuruların yüzde 75-80’ini Ramazan Bayramı’na kadar emekli aylıklarını bağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Ekonomi Haberi
BALIKESİR’DE 25 BİN EYT BAŞVURUSU

EYT dışında Sosyal Güvenlik Kurumu  Balıkesir il müdürlüğü olarak aylık 1000 civarında emekli aylığı bağlarken EYT yoğunluğunu gidermek adına bu rakamı 2 güne indirmek için çalışmalarda bulunduklarını ifade eden İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat kurum personelinin Cumartesi-Pazar günleri de mesai yaptıklarını kaydetti.

 

“YOĞUNLUK AZALDI”

Sosyal Güvenlik Kurulu Balıkesir İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat EYT başvurularının 25 bine yaklaştığını ifade ederek, “EYT kapsamında 3 Mart tarihinden itibaren geçtiğimiz hafta Cuma günü itibariyle 20 bin civarında talebimiz vardı. Yine hafta sonu ve Pazartesi günü yapılan taleplerle birlikte bu sayı 20 binin üzerine çıktı. Talep sayısı şu anda 25 bine doğru gidiyor. Bundan sonra o ilk baştaki gibi taleplerde bir artış beklemiyoruz. Ama yapılandırmayla beraber BAĞ-KUR prim borcu olan vatandaşlarımız eğer prim borçlarını ödedikleri takdirde oradan da toplu bir müracaat bekliyoruz” diye konuştu.

 

“CUMARTESİ-PAZAR MESAİDEYİZ”

Emekli aylıklarını bağlamak üzere Cumartesi-Pazar günleri de mesai yaptıklarını kaydeden Polat, “Bu taleplerin yetiştirilmesi, bir an önce aylığa bağlanıp vatandaşlarımıza mutlu haberler verebilmek için Cumartesi-Pazar olmak üzere arkadaşlarımız mesaiye devam ediyorlar. İnşallah en kısa sürece Ramazan Bayramıyla beraber müracaatların yüzde 75-80’ini yetiştirmeyi planlıyoruz. Normal şartlarda biz EYT dışında aylık olarak 1000 civarında maaş bağlıyorduk. Şimdi biz bu sayıyı iki günde 1000 vatandaşımıza emekli aylığı bağlamayı hedefliyoruz ki bir an önce insanların emeklilik hasretini gidermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BALIKESİR’DE, 25, BİN, EYT, BAŞVURUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı