Blinken'ın Türkiye ziyaretinin perde arkası!
Haber
02 Kasım 2023 - Perşembe 18:40 Bu haber 1426 kez okundu
 
Blinken'ın Türkiye ziyaretinin perde arkası!
Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in Türkiye’ye gelişini yorumladı. Ulusal Kanal canlı yayınına konuk olan Cihat Yaycı, 'Bu ziyaretin altından Filistinlilerin bir kısmını Türkiye alsın talebi çıkabilir' dedi.
Bölge Haberi
Blinken'ın Türkiye ziyaretinin perde arkası!

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Türkiye'ye geleceği öğrenildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın, Amerikalı mevkidaşı ile yapacağı görüşmede İsrail'in Filistin'deki katliamlarının ele alınması bekleniyor. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Türkiye'ye geleceğinin duyurulmasının ardından ziyaretin içeriği kamuoyunda gündem oldu. 

'FİLİSTİNLİLERİ SİZ ALIN'

Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın, Türkiye ziyaretine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ulusal Kanal'a canlı yayın konuğu olan Cihat Yaycı, 'Bu gecikmiş ziyaretin altında "Gazze'nin boşaltılmasına Türkiye de tıpkı Suudi Arabistan ve Mısır gibi yardımcı olsun yani Filistinlilerin bir kısmını da siz alın" talebi çıkabilir.' dedi.

 

 

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken

'VATANLARINI TERK ETTİĞİ AN, DÜŞMANA TESLİM ETTİĞİ ANDIR'

Cihat Yaycı'nın, Blinken'ın Türkiye ziyareti hakkındaki açıklamaları şöyle:

ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın Türkiye'ye gelmesi hayra alamet değildir. Bu gecikmiş ziyaretin altında "Gazze'nin boşaltılmasına Türkiye de tıpkı Suudi Arabistan ve Mısır gibi yardımcı olsun yani Filistinlilerin bir kısmını da siz alın" talebi çıkabilir. Zaten 8-10 milyon sığınmacı var 500 bin de öyle gelsin diyen olursa bilin ki o ABD ve İsrail'in hizmetkarı kripto siyonisttir, kripto FETÖCÜ’dür. Filistinliler de Türk Milleti'ni örnek alsın. Çanakkale Savaşı'nda , İstiklal Harbinde, 12-13 yaşında çocuklar dahi cephelere gidip şehit olmuştur. Ya ölürsün ama vatan toprağını düşmana terk etmezsin İnsan 3 şey için tereddütsüz olarak ölür; Vatanı için, namusu için ve şerefi için! Biz Türk Milleti olarak atalarımızdan böyle öğrendik. Filistinliler de vatanlarını terk ettikleri an vatanlarını düşmana teslim ettikleri andır."

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Blinken'ın, Türkiye, ziyaretinin, perde, arkası!,
Yorumlar
Haber Yazılımı