İyi Parti’de yeni sesler yükseliyor
Haber
11 Kasım 2023 - Cumartesi 02:50 Bu haber 1080 kez okundu
 
İyi Parti’de yeni sesler yükseliyor
İYİ Parti'de üst üste yaşanan üst düzey istifalarla başlayan tartışmaya partinin önemli isimlerinden, İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan da girdi.
Siyaset Haberi
İyi Parti’de yeni sesler yükseliyor

İYİ Parti’den üst üste istifa haberleri geldi. Önce eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz İYİ Parti üyeliğini sonlandırdığını sosyal medyadan duyurdu. Yılmaz, istifasının gerekçesine ilişkin bir açıklamada bulunmadı. Yılmaz, 2018 seçimlerinde İYİ Parti’den Ankara milletvekili seçilmişti.

 

Ardından bir istifa haberi de yine partinin önemli isimlerinden ve ekran yüzlerinden Prof. Dr. Bahadır Erdem’den geldi.

Sosyal medya hesabından uzunca bir açıklama paylaşan Erdem, özetle İYİ Parti’nin yaklaşan yerel seçimlere ittifak yapmadan tek başına girme kararını eleştirdi. Bu yaklaşımla İstanbul ve Ankara başta olmak üzere önemli büyükşehirlerin muhalefetin elinden çıkarak iktidarın eline geçeceğini belirtti. Erdem, Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’ın, İYİ Parti tarafından Cumhurbaşkanı yardımcılığı adaylığına getirildiğini de hatırlattı.

Önemli isimlerinin istifası İYİ Parti içinde tartışıldığı daha öteye sosyal medyaya taşındığı görüldü.

Ekrem İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan, istifalar üzerinden parti yönetimini eleştirdi.

Özkan şu ifadeleri kullandı:

“Giderlerse gitsinler diye geçiştiremeyiz. Bahadır Erdem ve Durmuş Yılmaz Partimizin önemli iki değeriydi. Bu yaprak dökümünü partimizin yönetim kadrosu iyi okumalıdır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi, Parti’de, yeni, sesler, yükseliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı