Vali Şıldak'tan Gönülleri Buluşturan İftar
Haber
03 Ağustos 2022 - Çarşamba 14:41 Bu haber 1159 kez okundu
 
Vali Şıldak'tan Gönülleri Buluşturan İftar
Muharrem Ayı dolayısıyla Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak'ın ev sahipliğinde Balıkesir Polisevinde iftar yemeği düzenlendi.
Bölge Haberi
Vali Şıldak'tan Gönülleri Buluşturan İftar

Toplumun her kesimine yakınlığı ile dikkat çeken Vali Şıldak iftarda birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmada, "Farklılıklarla asırlardır bu coğrafyada barış içinde yaşayan, birbirini anlayabilen, hoşgörüde örnek davranışlar sergileyen Anadolu insanımız; aramızı bozmak isteyen, nifak sokmak isteyen her türlü girişime karşı güçle, kuvvetle direnerek tarih boyunca birlik ve beraberliğin vücut bulduğunu göstermiştir. Bu sofrada bulunan değerli misafirlerimiz, devletimizin en kıymetlisi, en değerlisidir. Hepimiz bu geniş kültür yelpazesinin olmazsa olmaz birer parçasıyız. Bunları inanarak, samimi duygularla ifade ediyorum."diye konuştu. 
 

Şıldak, "Dalgalanan Bayrağımız Bir" 

Vali Hasan Şıldak sıklıkla ziyaret ettiği pek çok Türkmen ve Alevi Mahallesinde samimiyetle karşılandığını söyledi. Şıldak, "Buralarda gördüğüm ilgi, alaka, samimiyet ve ev sahipliği diğer mahallelerimizden hiç farklı değil. En güzel ve içten duyguları birlikte yaşıyor, paylaşıyoruz. Elbette inançta, uygulamada, mezhepte farklılıklar olabilir. Bütün bunlar insanlık ve dünya hali olarak hoşgörü sınırları içinde kabul görür. Yöneldiğimiz Allah birdir. Dalgalanan bayrağımız birdir. Birleştiğimiz devletin sınırları birdir. Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları olarak bu ülkeyi şimdiye kadar nasıl kurduk ve koruduysak bundan sonra da bütün gücümüzle, aramıza sokulmak istenilen nifak tohumuna karşı birlik ve beraberlik içinde olacağız. Bu salondan yayılan hava her birimizin devlet, vatan ve millet sevgisiyle dolu olduğunun göstergesidir. Sizlerin buraya gelerek bu sofralara oturmanızın ülkemizin, milletimizin birliğine, dirliğine bütünlüğüne katkısı çok büyüktür." şeklindeki sözleriyle iftira katılan misafirlere teşekkür etti. 
 

Vali Şıldak, "Art Niyetli Düşünce ve Duygulara Geçit Yok" 
 

Şıldak cemevlerinin ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili çalışmaların yürütüldüğü müjdesini verdiği konuşmada, "İbadetlerinizi yaptığınız cemevlerinin devletimizin imkanlarıyla iyileştirilmesi, güzelleştirilmesi, eksikliklerinin giderilmesi konusunda bir süredir çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarda tabii imkanlar ölçüsünde sizlere destek vermeye, bu güzel ortamların daha da güzelleşmesi için çaba göstermeye devam edeceğiz. Toplumumuzun hiçbir kesimine yönelik herhangi bir ayrımcılık ve art niyet taşıyan duyguyu kapımızdan içeri sokmuyoruz. Bunları nefretle kınıyoruz. Allah birliğimizi, dirliğimizi, bütünlüğümüzü daim eylesin. Muharrem ayı mübarek bir aydır. İslamiyette hicri takvime göre yılın ilk ayıdır. Ve Muharrem'in 1'i yılbaşıdır. Allah tutacağınız oruçları,  yapacağınız ibadetleri kabul etsin. Herbirinize sağlık, sıhhat, afiyet, birlik, beraberlik ve başarı getirsin. Bu duygu ve düşüncelerle bütün misafirlerimizi sevgiyle, muhabbetle kucaklıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum." ifadelerine yer verdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Şıldak'tan, Gönülleri, Buluşturan, İftar,
Yorumlar
Haber Yazılımı