CHP lideri 'Bay Kemal' bugün Balıkesir'de halka seslendi
Haber
24 Temmuz 2022 - Pazar 23:03 Bu haber 1702 kez okundu
 
CHP lideri 'Bay Kemal' bugün Balıkesir'de halka seslendi
'Milletin Sesi' adı altında düzenlenen mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Baskı kuruyorlar, tazminat davaları açıyorlar. Sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Sizin feriştahınız gelse geri adım atmam. Ben milletim için çalışıyorum." dedi.
Bölge Haberi
CHP lideri 'Bay Kemal' bugün Balıkesir'de halka seslendi

CHP, Balıkesir’de Kuvayi Milliye Meydanı’nda Milletin Sesi mitinginin üçüncüsünü düzenliyor. Lozan Antlaşması’nın yıl dönümünde düzenlenen mitinge CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanları, milletvekilleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kılıçdaroğlu miting alanında halkın arasında yerini alırken, üreticisinden diş hekimine vatandaşlar tek tek sahneye çıkarak sorunlarını anlattı.

Daha sonra sahneye çıkarak konuşma yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Birlikte, milletin sesini dinlediniz. Aslında yeni bir ses değil. Aylardır dile getirilen bir ses. Bu sesi geniş kitleleri ulaştırmanın yanında, Ankara’daki sağırlara da duyurmak zorundaydık. Sarayda oturanlara değil milletin arasında milleti düşünenlere ihtiyacımız var. Bu meydanda Kuvayı Milliyeciler var. Ey Kuvayi Milliyecilier. Hoş geldiniz diyorum.

Kuvayi Milliye meydanında Lozan anlaşmasının 99. yılını kutluyoruz. Bu ülkenin bağımsızlığını bütün emperyal güçlere onaylatan bir süreci yaşıyoruz. Bugün bu süreci büyüterek sürdürüyoruz.”

‘BAYRAM İLAN EDECEĞİZ’

“Kuvayi Milliye’nin başkenti Balıkesir’deyiz. Sizlere söz veriyorum. Meclis açıldığında ilk yapacağımız iş, Lozan’ın kabulünün yıl dönümünü bayram ilan etmektir. Bayram ilan edeceğiz.

Bu teklifi yaparken akla karayı bir daha göreceğiz. Bu teklifi TBMM genel Kurulu’na getirirken, kimlerin milliyetçi olup olmadığını, vatansever olup olmadığını hep beraber göreceğiz. O gün TBMM Genel Kurulu’nu izlemenizi isterim.

Lozan’ın ne olduğunu yedi düvele anlattık ama henüz kendi ülkemizde bazı çevrelere anlatamadık. Onu da anlatacağız.”

“Türkiye bütün mazlum milletlere örnek olan ülkedir. Kuvayi Milliye savaşını veren ülkedir.

Kuvayi Milliyenin başkenti Balıkesir. Bir istiklal madalyasını hak ediyor Balıkesir. Bunun da kanun teklifini vereceğiz.”

Helalleşme vurgusunda bulunan Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Artık kucaklaşma, beraber olma zamanı. Artık Alevidir, Sünnidir, Lazdır, Çerkezdir bir ayrım yapmadan kucaklaşma zamanı. Ayrımcılık hiçbir ülkeye yarar getirmemiştir. Beraber olacağız. Bir daha ilan ediyorum. CHP’yi kuran bir parti olarak iki kırmızı çizgimiz var.

Vatanımız ve bayrağımız. Vatanımıza ve bayrağımıza canımız feda. Onun dışında inancı yaşam tarzı ne olursa olsun, vatanına ve bayrağına bağlı olan herkesin başımın üstünde yeri vardır.

Devletin yapısında ciddi bir çürüme var. Devlette liyakat kalmadı. Devleti soyanların, devletin makamlarında görev almalarını istemiyoruz. Devlette liyakat ve adalet istiyoruz. Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir.”

‘5 SENTE MUHTAÇ BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR BUGÜN’

“5 sente muhtaç bir Türkiye cumhuriyeti var bugün. Merkez Bankası’nın aksasında kendisine ait 5 sent bile yok.

Devletin dini adaletse, adaleti yeniden getirmek zorundayız. Adalet için bu kardeşiniz yürüdü. Helal olsun, eşlik attı bana milyonlar.

Artık bugün, hangi görüşten olursa olsun, hangi bölgeden olursa olsun herkes bugün hak, hukuk, adalet diyor. İnanın ve bize güvenin. Bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti mutlaka getireceğiz. Bize inanın.”

“O rüşvet alan büyükelçileri, sizlerin takdiriyle, iktidar olduğumuzda derhal görevlerinden alacağım. Uyuşturucu baronları, onlarla mücadele edeceğim. Gencecik evlatlarımızı zehirliyorlar. Uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf çektirenlere hesabını soracağım.

Biz ülkemizin çıkarları için çalışıyoruz. Gencecik evlatlarımız için mücadele ediyoruz. Biz, beraber olmak zorundayız. O nedenle Kuvayı Milliye meydanında bir kez daha söylüyorum. Bize inanın, bize güvenin, bizimle yürüyün.”

‘FERİŞTAHINIZ GELSE GERİ ADIM ATMAM’

Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında “Madenler vatandır, vatan satılmaz” sloganları atıldı. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Baskı kuruyorlar, tazminat davaları açıyorlar. Sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Sizin feriştahınız gelse geri adım atmam. Ben milletim için çalışıyorum.

Sanıyorlar ki Türkiye’de istediğimiz gibi at koşturabiliriz. Türkiye’nin gerçeğini, tarihini bilmiyorlar. Tehditlere boyun eğiyorlar. Bizim iktidarımızda Allah nasip ederse, hiçbir güç bize ‘Ey Kılıçdaroğlu senin mal varlığını açıklarım’ dediğim zaman bizim cevabımız açıktır. İncelemez, araştırmazsan namertsin’ diyeceğiz.

‘İKTİDARA GELDİĞİMİZDE ÇİFTÇİ KREDİLERİNİ SIFIRLAYACAĞIZ’

“İktidar olduğumuzda ilk yapacağımız iş, çiftçilerin, ister bankalardan, ister tarım kredi kooperatiflerinden çektikleri kredileri sıfırlayacağız. Rahat edecek çiftçi kardeşim. Ayrıca havza bazlı planlama yapacağız. Hiçbir çiftçinin ektiği ürün, beslediği hayvan dolayısıyla zarar etmesine asla izin vermeyeceğiz. Bunu yazın bir tarafa, Kılıçdaroğlu sözü deyin….

Bunlar havadan para kazananların iktidarıdır. Elinde viski şişesi, keyfinde rahat oturuyor, bankada milyonları var… Götür bankaya yatır faiz ilave et. Dolar artarsa onu ilave et. Bir de sana vergi muafiyeti getiriyor. Bu düzeni değiştireceğiz. Rahmetli Ecevit’in dediği gibi ne ezen, ne ezilen, insanca, hakça bir düzeni getireceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, lideri, 'Bay, Kemal', bugün, Balıkesir'de, halka, seslendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı