Gülen Gülencilerce kaçırılmış.!
Haber
26 Mayıs 2024 - Pazar 00:15 Bu haber 1154 kez okundu
 
Gülen Gülencilerce kaçırılmış.!
Teröristbaşı Fetullah Gülen’in, ABD’de yaşadığı evden uzaklaştırıldığı belirtildi. Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen, FETÖ yöneticilerinden Cevdet Türkyolu’nun teröristbaşını farklı bir yere götürdüğünü söyledi. Türkyolu’nun Gülen’i diğer örgüt yöneticilerinden uzak tutmaya çalıştığı ileri sürüldü
Dünya Haberi
Gülen Gülencilerce kaçırılmış.!

FETÖ elebaşı Fetulah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen, teröristbaşının evinden kaçırıldığını ileri sürdü. FETÖ’nün üst düzey yöneticilerinden Cevdet Türkyolu’nun, Gülen’i başka bir yere götürdüğü iddia edildi.
Fetullah Gülen’in Pensilvanya’daki evinin önünde çektiği videoyu yayınlayan Ebuseleme Gülen, “Şu an burada değiller, hocaefendiyi kaçırdılar ya başka bir yere.” dedi.

 

Firari FETÖ’cülerden Önder Aytaç da sosyal medya hesabından teröristbaşının “kamp” olarak nitelendirilen örgüt evinde olmadığını yazdı.

Gülen Pensilvanya’daki evinden uzaklaştırıldı - Resim : 1

Ebuseleme Gülen, teröristbaşının Pensilvanya’daki evinin önünden video yayınladı.

FETÖ propagandası yapan bir sosyal medya hesabı da Gülen’in başka kişilerle temasının kesilmesi için evden uzaklaştırıldığını iddia ederek şunları söyledi:

“Bazı iddialara göre Hocaefendi 15 Temmez olayında kendisinin aldatılması nedeniyle heyete son derece kızgın, heyettekilerin hiçbirinin suratını görmek istemediği için kampı terk ediyor. 15 Temmuz sonrası verdiği röportajlarda da ‘bizden bazı safderunlar’ diyerek bunu ifade etmişti. Çağlayan başyazısını okuyanlar da konuyu çok iyi bilirler. Diğer bir duyum; hocaefendiyi Cevdet Türkyolu ve ekibi, o kadar sıkı takibe almışlar ki, Cevdet Türkyolu sağlığını gerekçe göstererek, hocaefendiyi bir dakika bile boş bırakmıyorlar. Cevdet Türkyolu kendisinin olmadığı zamanlarda en güvendiği mollaları sürekli yanında tutuyor. Hocaefendinin kamptan ayrılış nedenlerinden birisi bu olabilir diyenler var. Diğer bir duyum ise, Mustafa Özcan’ın mahrem ekibinin kampta dinleme cihazları yerleştirdiği, kendisinin yaptığı pislikleri ortaya çıkması durumunda elindeki belge ve bilgileri yayacağı, hocaefendinin bu yüzden kampı terk ettiği.

‘KİMSEYLE GÖRÜŞTÜRMEMEK İÇİN’

 

“Diğer bir duyum, Mustafa Özcan ve Cevdet Türkyolu ekibinin yaptıkları pisliklerin artık saklanamayacak hale geldiği için Cevdet Türkyolu, bunların hocaefendiyi tarafından duyulmasını istemiyor, kimse ile görüştürmemek için, kamptan uzaklaştırmanın en iyi yol olduğunu düşünüyor. Bu yüzden, kamptan uzaklaştırıyor ve kendisi ile görüşmek isteyenleri her zaman olduğu gibi hastalığını bahane ederek görüştürmüyor.”

‘ÖRGÜT TABANINI KONTROL ETMEK İSTİYOR’

Avukat Burak Bekiroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede, Cevdet Türkyolu’nun örgütün tabanını kontrol etmek istediğini belirterek şunları kaydetti:

“Örgüt içinde uzun Cevdet olarak bilinen Cevdet Türkyolu ve havarileri, ilaçlarla zor ayakta duran ve akli melekelerinde teşevvüş oluşan terörist elebaşı Gülen’i kaçırdılar. Kaçırma sebepleri, Gülen ölürse örgütün tabanını kontrol edemeyeceklerinden.

“Güleni saklayıp ruhani lider gibi kullanıp onun üzerinden örgütün tabanını konsolide etmek suretiyle tabandan daha çok himmet toplamak ve varlıklarına varlık katmak. Koparmak Cevdeti’n huyu. Gülenin ölümü halinde örgüt 3 parçaya bölünecek ve dağılma süreci başlayacak.

“Bu nedenle Barbaros Kocakurt ve Mustafa Özcan ile birlikte hareket ederek bunu engellemeye çalışıyor. Örgütün kontrolünü kaybetmek istemiyorlar. Bu arada Safvet Senih müstear isimli Abdullah Aymaz bu kişilerce iyice by-pass edildi.”

‘KİMİN ELİNDEYSE ORAYA ÇEKİYORLAR’

Bekiroğlu şunları ekledi:

“İki sene önce benim yüzümden hayatında ilk defa video çekip yayınlamak zorunda kalan Cevdet Türkyolu, terörist elebaşı Gülen’i kamptan kaçırmış. İlaçlarla ayakta zor duran bunak Gülen’in varlığı üzerinden örgütün tabanını konsolide etmeye çalışan ve tabandaki enayilerden topladıkları himmetlerle sefa süren bu Cevdet Türkyolu’nun, İstişare Kurulu heyetinden bazı isimlerle birlikte hareket ettiği biliniyor. Cevdet Türkyolu ve ekibi örgütün tabanına yönelik nitelikli dolandırıcılık yapmak amacıyla aklı yerinde olmayan bunak Gülen’i kaçırdıkları düşünülüyor. Bunamış Gülen artık kukla, Cevdet Türkyolu ve bazı örgüt yöneticileri ise kuklacı modunda. Bunak Gülen nereye çekseler oraya gidiyor. Akıl sağlığı bitik. Gülen kimin elindeyse bir oraya bir buraya çekiyorlar. Şimdilik çürümüş mal, Cevdet Türkyolu’nun elinde. Paket programa hazır vaziyette.”

15 TEMMUZ’U İTİRAF ETTİ

Ebuseleme Gülen, önceki gün X hesabından yaptığı paylaşımlarda da 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ’nün Başyüceler Heyeti tarafından planlandığını söyledi.
Paylaşımlarını kısa sürede silen Gülen, şunları yazmıştı:

“Delikanlı olun. Çıkın açıklayın her şeyi O*** evladı Barbaros, Cevdet, doktor Ali, Ali Sami, Adil.”

"Gözümün önünde planladınız. Hocama sunup meczup ettiniz. Kim bilir ne yalanlar dediniz ki bana Saffet beyin yanında da dedi ki ne yapayım evladım beni de kandırdılar.”

“Buraya yazıyorum herkes şahidim olsun. Hocam bana; napayım evladım beni de kandırdılar dedi. Sıkıyorsa silin bu sefer bu tweeti. Adi cevdet, barbaros, adil, dr Ali, Ali Sami.”

“8 yıl önce verecektik 20-30 o*** evladını devlete. Salak gibi kahramanlık yaptınız. Aman susalım zarar gelmesin davaya. Zarar gelmesin mi? Daha ne yapacaklar! Darbe yaptılar lan!”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülen, Gülencilerce, kaçırılmış.!,
Yorumlar
Haber Yazılımı