AK PARTİ DE BOSTANCI GÖREVİ BIRAKTI
Haber
15 Kasım 2021 - Pazartesi 09:05 Bu haber 440 kez okundu
 
AK PARTİ DE BOSTANCI GÖREVİ BIRAKTI
AK Parti, sürpriz bir değişime gitme kararı aldı. Partinin Grup Başkanı Naci Bostancı görevi bırakıyor. Bostancı’nın yerine TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz’ın bu görevi üstleneceği öğrenildi.
Manşet Haberi
AK PARTİ DE BOSTANCI GÖREVİ BIRAKTI

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, bir süre önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşerek, farklı bir yerde görev almak istediğini dile getirdi. Erdoğan, seçim sürecinin başlayacak olması nedeniyle kendisini, genel başkan danışmanı olarak genel merkezde değerlendirebileceğini ifade etti. Bostancı, bundan sonra danışman olarak genel merkezde seçim hazırlıklarının koordinasyonunda görev alacak.

 

YILMAZ’IN GÖREVLERİ

 

Bostancı’dan boşalan göreve ise eski Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz gelecek. Bu değişiklikte, Bostancı’nın bir süreden beri sağlık gerekçeleriyle yeterince aktif olmamasının etkisi olduğunu söyleyenler de oldu. Bostancı’nın bazı milletvekillerine görevi bırakmak istediğini söylediği belirtiliyor. Grup başkanlık görevine gelecek Yılmaz, eskiden olduğu gibi grup başkanvekillerinin görevlerinin koordinasyonunu sağlayacak, çalışmalara başkanlık edecek ve meclis çalışmaları konusunda planlama yapacak.

Bu düzenlemenin grup başkanvekillerinde de değişikliğe neden olup olmayacağı konuşulurken, şimdilik bu yönde bir tasarruf olmayacağı iddia edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, DE, BOSTANCI, GÖREVİ, BIRAKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı