AYVALIK'TA SPORCULAR RÜZGARA YELKEN AÇTI
Haber
28 Kasım 2022 - Pazartesi 09:00 Bu haber 462 kez okundu
 
AYVALIK'TA SPORCULAR RÜZGARA YELKEN AÇTI
Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2022 yılı Yelken Ligi ILCA 1. Ayak Yarışları bugün ilk start ile Ayvalık'ta başladı. Ayvalık ilçesinin eşsiz güzelliği ve sert rüzgarıyla sporcular izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.
Spor Haberi
 AYVALIK'TA SPORCULAR RÜZGARA YELKEN AÇTI

Ayvalık iç denizi günde iki yarış olmak üzere, altı günlük bir seride yüzlerce yelkenliye ev sahipliği yapacak. Ev sahipliğini yaptığımız yarışlara  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleştiriliyor. Yelken sporuna gönül verenlerin buluştuğu yarışlar Milli Takım Seçme Yarışı statüsünde seçmelerin birinci ayağını oluşturacak. Yüzlerce sporcu Ayvalık'ta bir hafta boyunca yarışarak, Yelken Milli Takımı'na da seçilmenin heyecanını yaşayacak. 
      Yelken Ligi ILCA 1. Ayak Yarışlarına, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Türkiye Yelken Federasyonu Mali ve İdari İşler Yöneticisi Kemal Almasulu, Gençlik Ve Spor İlçe Müdürü Şükrü Balkan, kulüp yöneticileri ve antrenörler katıldı. 
 
      Ayvalık ilçesinin su sporlarında önemli yeri olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen sporcularımızı ilçemizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu zorlu şartlar altında kıyasıya rekabete sahne olacak yarışmalarda 51 kulüp 188 sporcumuza başarılar diliyorum. İlimizde su sporları dahil bir çok alanda sporseverleri ağırlamaya ve onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bu faaliyetin şehrimizde yapılmasını sağlayan Yelken Federasyonu başta olmak üzere, destek olan Büyükşehir Belediyemize, Ayvalık Belediyesine, Sahil güvenlik komutanlığına, Ayvalık Yelken İhtisas kulübümüze, katılım sağlayan kulüplerimize, sporcularımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: , AYVALIK'TA, SPORCULAR, RÜZGARA, YELKEN, AÇTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı