İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Haber
18 Ağustos 2022 - Perşembe 14:08 Bu haber 736 kez okundu
 
İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Vali Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleştirildi.
Spor Haberi
İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İlimizde 2022-2023 sezonunda yapılacak olan her türlü spor müsabakasında güven ortamının sağlanması için, karşılaşmalarda alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı İl Emniyet Müdür Yardımcısı İlyas Eryılmaz’ın sunumu ile başladı. 

İl genelinde bulunan tüm spor kulüplerini, taraftar derneklerini, genel/özel güvenlik güçlerini, itfaiye, sağlık ve diğer kamu/tüzel kişilerini ve seyircileri kapsayan İl Spor Güvenlik Kararlarıyla; önümüzdeki sezonda oynanacak profesyonel ve amatör spor müsabakalarında güvenliğin temin edilmesi amaçlanıyor.
 
Toplantıda, müsabakalar öncesi il genelinde alınacak tedbirlerin yanı sıra spor tesisleri ve çevresinde alınacak tedbirler ile müsabakalar esnasında alınması gereken tedbirler madde madde ele alındı.
 
Şıldak, “Tüm Camia Kenetlenmeli”
Vali Şıldak kurul üyelerinin tedbirlerle ilgili karşılıklı fikir alışverişi yaptığı toplantıda; sezonun huzurlu, sağlıklı ve centilmenlik kuralları çerçevesinde gerçekleşmesi temennisinde bulundu. Şıldak, “2022-2023 sezonunun İlimizin güzide kulüplerinin lehine olan güzel sonuçlarla bizi buluşturmasını gönülden arzuluyoruz. En verimli sonuçların elde edilmesi için taraftarlarıyla, yönetimiyle, teknik kadrosuyla, oyuncularıyla tüm camianın birbirine kenetlendiği, kurumlarımızla işbirliği içinde olunan başarılı bir sezon geçmesini istiyoruz. Vatandaşlarımızın aileleriyle izlediği müsabakalarda huzur ve güven ortamının hakim olması için tedbirlerimizi kurumlarımızla koordine içerisinde gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Spor, Güvenlik, Kurulu, Toplantısı, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı