PAHALILIĞI VE İŞSİZLİĞİ PROTESTO ETTİLER
Haber
22 Kasım 2021 - Pazartesi 11:50 Bu haber 248 kez okundu
 
PAHALILIĞI VE İŞSİZLİĞİ PROTESTO ETTİLER
Burhaniye Emek Ve Demokrasi Bileşenleri’nin düzenlediği “Pahalılığa ve İşsizliğe Hayır” mitingi Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi
Bölge Haberi
PAHALILIĞI VE İŞSİZLİĞİ PROTESTO ETTİLER

Pahalılık ve işsizlik ile birlikte tek adam rejimine, yoksulluğa, adaletsizliğe, eşitsizliğe hayır diyen yüzlerce kişi daha yaşanılabilir bir ülke istedi. Mitinge siyasi partilerin, sendika ve derneklerin temsilcileri ve üyeleri ile CHP Balıkesir milletvekili Ensar Aytekin ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler de katıldı.

Mitingde emekçiler ücretlilerden alınan vergiler hafifletilmesi, bütçe gelirleri faiz ve servetin vergilendirilmesi taleplerinde bulunurken, elektrik,su, doğalgaz, internet faturaları vergi ve kesintiden muaf tutulmasını istedi. Eğitim ve sağlık hizmetlerinin kamulaştırılması gerektiğini söyleyen bileşenler asgari ücretten alınan verginin kaldırılması gerektiğini bildirdi. En düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine yükseltilmesini isteyen Emek ve Demokrasi Bileşenleri 3600 Ek Gösterge ayrım gözetmeksizin tüm memur ve emekliler için hemen çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı. Küçük esnafın bankalara olan borcu silinmesi gerektiğine de işaret eden katılımcılar köylüye verilen mazottan ÖTV,KDV alınmaması gerektiğini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PAHALILIĞI, VE, İŞSİZLİĞİ, PROTESTO, ETTİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı