SON VANA TAKILDI
Haber
29 Kasım 2021 - Pazartesi 15:18 Bu haber 298 kez okundu
 
SON VANA TAKILDI
AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil ÇELİK, DSİ 25.Bölge Müdürü Nazmi Koçak, DSİ yetkilileri ile çevre bölgelerdeki vatandaşların katılımlarıyla Balıkesir’in ve İvrindi İlçesi’nin önemli yatırımlarından biri olan Ardıçtepe Barajı Sulama projesinde son vana takma töreni gerçekleştirildi.
Bölge Haberi
SON VANA TAKILDI

2 ARALIK TARİHİNDE TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI ÖZKALDI GELİYOR

 

Çelik: “Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn.Akif Özkaldı 2 Aralık tarihinde ilimize gelecekler, Ardıçtepe Sulama projesinde denetimde bulunacaklar, ziyaret öncesi son vananın montajını yaparak, imalat işlerini tamamlamış bulunuyoruz, projenin geri kalan bir kısım arazi işleri ile proje yakın zamanda tamamlanmış olacaktır” dedi.

 

TOPLAM 117.380 DEKAR SAHAYA AİT ARAZİYİ KAPSIYOR

 

Çelik törende yaptığı konuşmada:“Ardıçtepe Barajı ile İvrindi-Gökçeyazı-Kocaavşar-Işıklar Ovaları’nda 37.080 dekar tarım arazisi sulanacak, yine Gökçeyazı-Kocaavşar ve Işıklar Ovaları’nda ise 80.300 dekar arazinin toplulaştırma ve tarla geliştirme işleri tamamlanacaktır” dedi.

 

İLİMİZE 130 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPILDI

 

Çelik: “Baraj hariç, sulama ve toplulaştırmaya ait sözleşme 57.042.360 TL bedelle imzalanmıştı, ancak hemşehrilerimizin ilave talepleri doğrultusunda, taleplerinin karşılanması amacıyla keşif artışı verilerek sözleşme bedeli 68.445.569 TL olarak revize edilmiştir. 94 oranında gerçekleşen yatırımların 2021 yılının sonunda tamamlanması öngörülmekte olup, ilimize toplamda 130.000.000 TL’lik yatırım yapılmış olacak” dedi.

 

ÇİFTÇİLERİMİZ DAHA FAZLA KAZANACAK, HAYIRLI, UĞURLU OLSUN

 

Çelik: “Toplamda 117.380 dekar alanın sulamaya açılması ile, bu yöredeki çiftçilerimiz yılda 3-4 kez ürün alabilecek, hem ilimiz, hem ülke ekonomimiz kazançlı çıkacaktır. İlimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SON, VANA, TAKILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı