Subaşı;‘Çocuk tacizini kınıyor, lanetliyorum.!
Haber
12 Aralık 2022 - Pazartesi 17:04 Bu haber 686 kez okundu
 
Subaşı;‘Çocuk tacizini kınıyor, lanetliyorum.!
AK Parti Balıkesir milletvekili Yavuz Subaşı, kadın ve çocuk tacizine şiddetle karşı olduklarını ve lanetlediklerini belirterek, yaşanan sorumsuz olaylar üzerinden İslam dinin ilişkilendirilmesi çabalarını da şiddetle kınadıklarını vurgulayarak, bütçe görüşmelerinde muhalefetin takındığı tavır ve üslubu, kirli dili eleştirdi. Ve açıklamasında şöyle dedi:
Siyaset Haberi
Subaşı;‘Çocuk tacizini kınıyor, lanetliyorum.!

“Sözlerimin başında amasız-fakatsız-lakinsiz kim tarafından yapılırsa yapılsın her türlü Kadın-Çocuk tacizine karşıyız. Lanetliyoruz. 6 Yaşında evlilik olayı yargıdadır. Bir an önce bu olayın sonuçlanmasını ve sorumlularının cezalandırılmalarını diliyorum. Her fırsatta , buldukları her fırsatta olumsuz olayın Yüce İslam dinimize mal edilmesini şiddetle kınıyorum.”

 

“Bütçe görüşmeleri 5 Aralık Pazartesi günü başladı. Ama ne başlangıç. İşte bunlar , bu kitapçıklar şeref tablomuz , gurur tablomuz. Anlat anlat bitmez. 20 yıldır İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi ile Aziz Milletimize hizmet ediyoruz. Değerli Basınımızın aracılığı ile Aziz Vatandaşlarımızdan Bütçe görüşmelerini takip etmelerini rica ediyorum.

“Bütçe görüşmelerinde muhalefet partilerinin kullandıkları kirli dil, zihinlerindeki çaresizliğin dışa yansımasıdır. İlk günden dün geceye kadar Ak Partililer olarak, Cumhurbaşkanımız ile, Bakanlarımız ile, Milletvekilleri olarak duymadığımız küfür hakaret kalmadı. Muhalefet partilerinin Kullandıkları kirli dil, tükenmişlik sendromunun yansımasıdır. Kullandıkları kirli dil, 2023 seçimlerinde yaşayacakları hezimetin işaretidir. Kullandıkları kirli dil ile ilgili sözlere örnekler vermek istiyorum:İşte TBMM tutanaklarından olan örnekler… Tükenmişlik sendromu paniği ile ne dediklerini bilmeden küfür, hakaret, iftiralar arka arkaya dile getiriyorlar.

“İP Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu’nun; AK Partili vekilleri “Saray Bürokrasisinin Noteri” olarak suçlaması. Cumhurbaşkanımız için Tek kişilik Kabile Reisi. Ucube Rejim sözleri ve Siyaseti saraylarda, salonlarda yapmakla suçlaması. “Sarayın Yalanları” gibi ifadelerle Cumhurbaşkanlığının manevi şahsiyetine hakaret ve küçük düşürme,artık olağan hale geldi.

“Hdp eş başkanı Pervin Buldan’ın “Saray”, “Saray” diye Cumhurbaşkanlığı Külliyesine hakaret üslubu İP’li Grup Başkanvekilinin üslubu ile aynıdır. Pervin Buldan’ın terör örgütü liderine “Sayın” demesi, “Çatışma Durumu” gibi bir ifadeyle terör örgütünü TSK’nın muhatabı olarak görmesi. İmralı’ya tecrit uygulaması ile hükümetin suçlanması, asla kabul edilebilir bir durum değildir.İşin ilginç ve tuhaf yanı, sözde milliyetçi parti olan İP’in bunlara sessiz kalması, tepki vermeden izlemesi. Bütçe görüşmelerinde yaşananları Aziz Milletimin takdirlerinehavale ediyorum.

“Chp Genel Başkanı, Kayyum Mr.Jeremy’nin Vekili Mr. Kemal de buna benzer bir üslupla, “Sarayın Kumpasları”, “Saray Şürekası”, “Küfrettiklerinin elini öpmek” “Hırsızlığı, Rüşveti Meşrulaştırdınız.”gibi çirkin ve kirli bir üslupla Cumhurbaşkanlığının manevi şahsiyetine yaptığı hakaret ve iftira, aynı kalemden çıkmış gibi İP’in, hdp’nin üslubunun aynısıdır.

“İşte burada kullanılan dil, kimliklerinin yansımasıdır diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay ve AK Parti Genel Başkanvekili Sn. Numan Kurtulmuş konuşurken sergilenen tavır-tutum tam bir faciadır. Genel Başkanları olan zat; hakaret, iftira atar da onun vekilleri boş durur mu? Malum önümüz seçim. Mr. Kemal herhâlde 2023 seçimlerinde Milletvekillerini belirlerken, Kim AK Parti’ye, AK Partililere daha fazla hakaret ederse, iftira atarsa , küfür ederse onları listeye yazacak.

“Sn. Fuat Oktay konuşurken; Chp Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, “Araplardan para dileniyorsunuz” diye zırvalıyordu. Yine aynı vekil, “Saraydaki hayatınız bitecek, yargılanacaksınız” diye tehdit ediyordu. Yine Sn. Fuat Oktay konuşurken; Hdp’li Ebru Günday, “Hırsızları koruyor, çalıyor, çırpıyorsunuz. İnsanları öldürmek için bütçe yapıyorsunuz.” diyordu. İP Konya vekili Fahrettin Yokuş oturduğu yerden Sayın Fuat Oktay’a yaşına başına bakmadan hakaret ediyordu. AK Parti Genel Başkanvekili Sn. Numan Kurtulmuş konuşurken chp’iler sıra kapaklarına vurarak konuşmayı sabote etmeye çalışmaları tam bir edepsizlik terbiyesizlik örneğidir.

“Hdp’li bir vekil, AK Parti’nin “Kürt ve Alevi Düşmanı” olduğunu saçmalaması içlerindeki kin ve nefretin yansıması değilse nedir. Chp İzmir Milletvekili ahlaksız ve rezil bir Milletvekili Atilla SERTEL Sn. Numan Kurtulmuş’a atfen ağza alınmayacak şekilde küfretti. (Tutanak) Chp’nin bir başka, İzmir Milletvekili Özcan PURÇU ise kendi rezilliğine, ahlaksızlığına yakışan bir üslupla konuştu. Hele İçişleri-Sağlık-Aile Bakanlığı Bütçeleri görüşülürken chp-hdp ve dahi ip, Eski Ak Partili Yeni Deva(sız) Parti vekillerinin sergiledikleri tavır Gazi Meclisimize yakışmayan bir tavırdır.Kadın Bakana yapılan seviyesiz ve iğrenç sataşmaları Milletimizin takdirlerine havale ediyorum.

“Ben Sayın İçişleri Bakanımız konuşurken sosyal medyadan canlı yayınladım. Binlerce kişi izledi. Sayın Bakanlar konuşurken sıra kapaklarına vurmalar hakaretler… Maalesef bunları yapanlar milletvekili. Aziz milletimize muhalefetin yaptıklarını anlatıyorum anlatmaya da devam edeceğim. Konuştuklarını , hakaretlerini ispat etmeye davet ediyorum.

 

“Eğer ispat edemezlerse tutanaklara yansıyan küfür ve hakaretleri yapanları rezil, ahlaksız ve şerefsiz olduklarını söylüyorum.. Zeki insanlar söyleyecek sözleri olduğu için konuşurlar. Zeki olmayanlar konuşmuş olmak için konuşurlar. Bütçe ile ilgili söyleyecek sözleri olmayan Muhalefet , 2023 seçimlerinde hezimete uğrayacaklarını anlayan muhalefet yalan-iftira-küfür alçaklık limanına sığındılar.

“Sözlerimi Merhum Üstad Necip Fazıl ‘ın muhteşem sözü ile bitiriyorum. Bir insanda yok ise edep, neylesin Medrese Mektep ! Okusa alim olsa, yine Merkep, yine Merkep”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Subaşı;‘Çocuk, tacizini, kınıyor,, lanetliyorum.!,
Yorumlar
Haber Yazılımı