CHP'li Erdoğdu ve Torun’dan istifa kararı
Haber
29 Haziran 2022 - Çarşamba 15:34 Bu haber 759 kez okundu
 
CHP'li Erdoğdu ve Torun’dan istifa kararı
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve YDK üyesi Tuba Torun Erdoğdu CHP'den istifa etti.
Siyaset Haberi
CHP'li Erdoğdu ve  Torun’dan istifa kararı

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun yaklaşık üç ay önce ayrıldığı eşi Özge Erdoğdu, Twitter’da kendi adını taşıyan “Özge” ismiyle açtığı hesaptan “Bu kaydı 3,5 ay önce aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu’nun Tuba Torun la ilişkisini öğrendikten hemen sonra… Aykut Erdoğdu beni Tuba ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalışırken, ‘50 kişi ile yatmış’ dedi. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile evlendi!” metniyle bir konuşma kaydı paylaşmıştı.

Telefon konuşmasında, Erdoğdu’nun yakın zamanda evlendiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun ve CHP Parti Meclisi hakkında kullandığı ifadeler gündem olmuştu.

Tuba Torun, yaşananlardan sonra hastaneye kaldırılmıştı. Erdoğdu, Torun’dan özür dileyen bir paylaşımda bulunarak, “Yaşattıklarım için kendisinden bütün kalbimle özür diliyorum…Şu an tek derdim oğlumu ve eşim Tuba’yı bu yaşananların şokundan koruyabilmek” ifadelerine yer vermişti.

CHP: EN DOĞRU KARARI VERECEĞİNE İNANIYORUZ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, konuyla ilgili bir soru üzerine “Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

İSTİFA ETTİLER

Yaşananların ardından, Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun, CHP’den istifa etti.

Partiden yapılan açıklama, şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul Milletvekilimiz Aykut Erdoğdu ve YDK Üyemiz Tuba Torun Erdoğdu, gördükleri lüzum üzerine partimizden istifa etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, yaşanan süreç ile ilgili kararı, kendi takdirlerine bırakmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını bildirdiler.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Erdoğdu, ve, , Torun’dan, istifa, kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı