Engin ARICAN İtiraf..!
Yazı Detayı
07 Ocak 2022 - Cuma 16:35 Bu yazı 23 kez okundu
 
İtiraf..!
Engin ARICAN
sonkursungazetesi@gmail.com
 
 

ABD'nin son Suriye Büyükelçisi Robert Ford, Barzani'ye yakın olan Rudaw Tv'de ‘Kürt sorunu’ ile ilgili  Türkiye’nin  bölgesel ve  ulusal  güvenlik politikalarını da  doğrudan ilgilendiren tarihsel ve güncel açıklamalarda değil itiraflarda  bulunmuş..!

 

"Suriyeli Kürtler Şam hükümetiyle anlaşmanın bir yolunu bulmalı. Şu an kontrol ettikleri öz yönetim ve bölgeleri üzerindeki kontrolleri devam edecek mi, büyük olasılıkla hayır, en azından başlangıçta."

 

"Bana göre yakın gelecekte yapılacak en önemli şey, Kürtçenin kullanımı için onay almaya çalışmaktır ya da diğer Suriye halklarıyla aynı haklara sahip olacak şekilde o bölge halkının vatandaşlık hakkını elde etmek. Bu büyük bir başarı mı, bence değil. Ama gerçek şu ki Amerikalıların sonsuza kadar orada kalmasını beklemiyorum. Açık olmalı ve arkadaşlarıma doğruyu söylemeliyim."

 

Bu sözler aynı zaman da bir itiraftır ve nedeni de, Türkiye Cumhuriyeti  Devleti’nin, siyasi iradenin ve TSK’nın Irak ve Suriye’de ‘birileri’ adına vekalet savaşı yürüten taşeron bölücü terör örgütlerine karşı yürütülmüş operasyonların ve başarılı mücadelesinin somut kazanımı ve sonucudur.

 

40 yıldır bölücü terörün  ülkeye  ve millete maliyeti, korkunçtur.. Binlerce şehit ve gazi yanı sıra milyarlarca doların harcandığı mücadelenin bilançosu ağır olmanın ötesinde benim diyen bir ülkenin kaldıramayacağı, başaramayacağı bir mücadele verilmektedir. Buna ABD dahil ve küresel Efendiler ‘pes’ etme aşamasındadır.

 

Bölücü terörün Efendiler’i yanı sıra  ülke içerisinde terör örgütü ve siyasi ayağı ile oynaşanlar da, bu karanlık, kirli ve kanlı sevdadan vazgeçmek  zorundadır ve  sırada daha FETÖ ve FETÖ’cüler  var..!

 

Türkiye ulusal birliğini, beraberliğini, dayanışmasını geliştirdikçe, ulusal bağımsızlığı ve egemenliğini güçlendirdikçe, yerli ve milli olanı gözettikçe  Türkiye, zaman ve emek hırsızlarından  bir bir kurtulacak, kirli ve kanlı pusuları def edip, oyunları bozacaktır.

 
Etiketler: İtiraf..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı